ŞEMS ASLAN DAN SİVİLCE VE SİYAH NOKTALAR İÇİN MASKE TARİFLERİ

23ocak 2010 tarihinde kanla 7 ekranlarında yayınlanan serdem in mutfağı programına konuk olarak katılan ŞEMS ASLAN bitkilerle evde yapabileceğiniz güzellik formülleri önerdi. Bunlar evde kolayca hazırlayabileceğiniz ,doğal ürünler kullanılan tarifler.

SİVİLCE MASKESİ:

Sivilceleriniz ,ancak sıkılarak yok oluyorsa, Sivilcenin dağılıp çoğalmaması için bunun da bir püf noktası var.  Öncelikle bir miktar suyun içine 1 tatlı kaşığı kuru nane koyun ve kaynatın. Kaynadıktan sonra kısık ateşe alın ve başınıza bir havlu kapatarak yüzünüzü bu suyun buharında birkaç dakika tutun. Sonra gül suyu ile cildinizi dezenfekte edin. Ellerinizi de kolonya ile dezenfekte ettikten sonra gazlı bezi elinize alın ve sivilceleri yavaşça sıkın. Sıktıktan sonra ,cildinizi tekrar gül suyu ile dezenfekte edin ve bir miktar beyaz kil ile ,yeteri kadar gül suyunu karıştırıp bir maske hazırlayın , sıktığınız sivilcelerin üzerine bu maskeyi bie kaç saat cildinizde tutun ve su ile durulayın. Akşamdan yaypıp sabaha kadar da bekletebilirsiniz.

SİYAH NOKTALAR İÇİN PEELİNG:

MALZEMELER:

*2 tane ceviz içi

*3-4 damla limon suyu

*1 çay kaşığı gliserin

YAPILIŞI:

Cevizleri yağsız tavada,kabuklarının soyulması için  biraz kavurun. Kabuklarını soyun ve havanda ezin. İçine diğer malzemeleri de katın ve bu karışımı yüzünüze,burun üzerine,dairesel masaj  yaparak sürün.geceden sabaha kadar bekletin.sivilce lekelerinin rengini açar, gözenekleri sıkılşatırır, siyah noktaları yok eder ,ayrıca  elleriniz ve cildinizi yumuşacık olur.

Önceleri 2 günde bir,sonra haftada 1 ve daha sonraları da ayda bir uygulayabilirsiniz.

 

 

 KAYNAK:kanal7/serdem coşkun/şems aslan

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !