İBRAHİM SARAÇOĞLU NDAN MS,KİREÇLENME,EL TERLEMESİ,ALA HASTALIKLA

 

27.03.2011 tarihinde Prof.dr. İbrahim saraçoğlu, haber türk ekranlarında yayınlanan OLDUĞU GİBİ adlı programa konuk oldu ve bazı kür tarifleri verdi.

MS HASTALARI İÇİN:

1 avuç anadolu buğdaynı 1 bardak suyun içinde kaynatın ve suyunu için.en az 21 gün en fazla 30 gün kullanın .bu süreçten sonra kırkkilit bitsinin arvenza türünden yapacağınız kürü için.

Bu kürlerin MS hastalarını çok faydası olacak.


KİREÇLENMEYA KARŞI ÇINAR YAPRAĞI KÜRÜ:

derin yırtıklı çınar yaprağından 2 tanesini alın. Biraz kurutun ve 1 bardak suyun içine 2 tane yaprağı atıp, 1 dakika kaynatın. Günde 2 sefer taze olarak hazırlayıp için.

DİKKAT:çınar yaprağının derin yırtıklı anatolyüs türü olmasına dikkat edin.


 

ASTIM VE KOAH HASTALARI İÇİN:

5-6 tane keçiboynuzunu yarım litre suda 8-10 dakika kaynatın.bu sudan için. Astım için ve koah hastalığına çok faydalı olacaktır.


 

SİGARA İÇENLERE TERE KÜRÜ:

sigara içenler ,her ayın 5 günü 1 er bağ tere yesinler. Terenin yarısını öğleden önce yarısını da öğleden sınra olamak üzere gün içinde 1 bağ tere mutlaka tüketsinler. Bu kürü uygulamaya başladığınızın 2. günü nasıl balgam söktüğünüzü göreceksiniz.

AYRICA:

tere akciğer kanseri olmuş ve nefes alma zorluğu yaşayanlara da oldukça fayda sağlar.

SPASTİK KOLON -HAREKETLİ BAĞIRSAK SENDROMU HASTALARI İÇİN:

mavi çiçekli ebegümecinden 4-5 gr. Alıp,1 bardak suyun içinde 3-4 dakika kaynatın. Günde 2 sefer taze olarak hazırlayıp için.


 

EGZEMA İÇİN:

beyaz dut kurusu. Oldukça faydalı bir bitki olan dut, egzema içinde çok faydalar sağlar.

Yarım litre suyun içine 1 avuç beyaz dut kurusunu koyup 7-8 dakika kaynatın.bu su elinzin dayanabileceği sıcaklığa gelince (ılıktan daha sıcak olmalı)elinizi bu suyun içine daldırıp 10-15 dakika kadar bekletin.elinizi hemen yıkamayın. En az yarım saat bu şekilde beklettikten sonra durulayın.bu uygulamayı haftada 3-4 kez yapın.egzemaiçin oldukça etkili bir kürdür.


 

EL TERLEMSİNE BİTKİSEL ÇÖZÜM:

bu kürün el terlemesine karşı başarı oranı %40 tır. Tamamen iyileştirecek bitkisel bir tedavi yolu yoktur.

1 hafta boyunca Günde 2 sefer ADAÇAYI içilmesi fayda sağlar,en azından terlemeyi azaltır.1 hafta hergün 2 sefer uygulanan kürden sonra 2. hafta dan itibaren ,haftada 2-3 kez adaçayı içilmeye devam edilmeli.

VİTİLİGO -ALA HASTALIĞI İÇİN

1yılı geçmemiş hastalık daha kolay tedavi edilir. Başarı şansı daha yüksektir. Bu hastaların çok fazla güneşe maruz kalmamaları gerekir.bu rağmen daha eski yani 5-6 yıllık bazı vitiligo hastaları da bu kürü uyguladıklarında %30-40 gibi bir iyileşme gördiklerini belirtmişlerdir.

VİTİLİGO İÇİN YULAF SAMANI VE YAFA PORTAKALI KÜRÜ:

yulaf samaı yeşilken toplanıp kurutulmalı. 1 tutam kurutulmuş yel,şil yulaf samanını 1,5-2 su bardağı suyun içinde 5 dakika kaynatın. Ilındıktan sonra süzün.vücuttaki hastalıklı bölgelere sürün. (Sadece sürülecek. Suyu İ-ÇİL-ME-YE-CEK!!) 1 saat bıyunca sürekli kurudukça yeniden sürün ve sonra normal su ile durulayın.haftda 3-4 kez bu işlemi uygulayın.

Ya da; şubat ,marta yalarında çıkan YAFA (Yafa portakalı oldukça kalın kabuklu olup, yumurta şeklindedir. )portakalının kabuğunu çok az suyun içinde 5-6 dakika kaynatın. Pişmiş portakal kabuğunu ala olan yerlere koyun ılık halde koyup,10-15 dakika bekletin.

KAYNAK: KANALTÜRK -olduğu gibi programı-ibrahim saraçoğlu

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !