CHATROULETTE NEDİR?NASIL KULLANILIR?

ChatRoulette Nedir?

 

Webcam ile görüntülü sohbet yapabilmenizi sağlayan bir sitedir. Gayet kolay ve basittir. Karşıdakiyle webcam sohbeti yapıyorsunuz . Yalnız ChatRoulette sitesini diğer sistemlerde ayıran bir fark var.  ChatRoulette‘te bir butona basıyorsunuz ve karşınıza hiç  tanımadığınız bir kişi çıkıyor. Karşınıza çıkan kişiyle sohbet ediyorsunuz.

ChatRoulette Nasıl Kullanılır?

Bilgisayarınızda Adobe Flash Player yüklü olması ve bir webcam sahibi olmanız gerekir. Bunlara sahipseniz aşağdaki siteye tıklayın ve sohbete başlayın. Siteye girdiğinizde bir uyarı yazısı çıkacak. İzin Ver derseniz kameranıza erişim sağlanacak. İzin Ver dedikten sonra üstteki ok tuşları ile kişileri değiştiriyorsunuz. Her bastığınızda farklı bir kişi karşınıza çıkıyor. 2 adet ekran mevcut. Alttaki sizin kameranız üstteki kişinin kamerası. Normalde sohbette sesiniz karşı tarafa iletiliyor. Bunu kapatabilirsiniz. Kapatmak için sitede kendinizi gördüğünüz ekranın üstüne gelip Sound yazan kutucuktaki işareti kaldırmak. Dilerseniz sağdaki yerde chat yapabilirsiniz. Herhangi bir üyelik vb. şeylere gerek yoktur. Ayrıca bir duyuma göreRihanna, Chris Brown gibi ünlülerin daha önce sitede gördündükleri söyleniyoR.

Chatroulette birbirini tanımayan insanları webcam aracılığı ile buluşturan bir web sitesidir. Herhangi bir kullanıcı istediği an “sonraki” tuşuna basarak oturumu kapatarak bir sonraki oturuma geçebilir. Andrey Ternovskiy isimli bir Moskova Üniversitesi Öğrencisi tarafından 2009 yılının kasım ayında geliştirilmiştir.

Web Ecology Project araştırmasına göre, site kullanıcılarının yüzde 25′i siteye ABD’den giriş yapmaktadır. Listede Türkiye’nin payı yüzde 3.8 civarındadır.

Sitede pornografik görüntü yayınlamak yasak olmasına rağmen sıklıkla bu gibi durumlarla karşılaşılabilmektedır.!!!!

netten alınmıştır..

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !